דברו איתנו:

עלינו

האתר

"...הילד הוא התקווה וההבטחה של האנושות..." (דר מריה מונטסורי)

מונטסורי בייבי הוקם מתוך אמונה כי השקעה רגשית וחינוך איכותי מצמיחים אנשים מאושרים ושלמים יותר.

אנו מזהות עניין ורצון גוברים של הורים ואנשי חינוך להעמיק לשיטת מונטסורי וליישמה עם ילדים בבית או במסגרות כבר מגיל לידה.

ד"ר מריה מונטסורי האמינה שבקבוצת הגיל של לידה עד 3 גלום הפוטנציאל המשמעותי ביותר להתפתחותו של האדם ובידינו הורי ומחנכי ההווה הכוח להשפיע על אנשי המחר.

מונטסורי בייבי יהווה עבורכם מקור לידע מקצועי, בו תמצאו מידע על סדנאות, קורסים(פנים מול פנים ואונליין), סרטונים, מוצרים מומלצים לקנייה ועוד.

שימו את ילדכם במרכז ובתהליך משותף נגלה עולם חדש בו נוכל ל"גדל ילדים אחרת".

כי לילדינו מגיע את הטוב ביותר.


מי אנחנו

מונטסורי בייבי - המרכז לייעוץ והדרכה בשיטת מונטסורי, הוקם על ידי שני נירן ויולי הראל, שלהן מעל 20 שנות ניסיון בהדרכת מבוגרים וילדים בקונסטלציות מגוונות.

שני ויולי בעלות תעודות בינ"ל במונטסורי לגילאי לידה עד 3, 2.5 עד 6 וגיל ההתבגרות, כמו גם תארים גבוהים בפסיכולוגיה וחינוך, עם התמחות בהתפתחות פסיכו- דינמית, קשר הורה-ילד, אימון ותצפיות. ובנוסף, מומחיות בלקויות למידה והוראה מותאמת.

מנהלות מרחב מונטסורי מקצועי לטובת אבחון ומפגשי הורה-ילד קבוצתיים ופרטניים.

מנחות קורסים וסדנאות, מלוות ומייעצות להורים, מסגרות חינוכיות ואנשי חינוך.

בעלות הבלוג והאתר הראשונים בארץ לגילאי לידה עד 3 ויוצרות ספריית האונליין הראשונה בשיטת מונטסורי - מאגרי תוכן, מערכי למידה ועזרים דידקטיים ייחודיים לגילאי לידה עד 6.

מקימות ומנהלות המשפחתון המונטסורי הראשון לגילאי לידה עד 4.

אמהות ליונתן, נויה, אריאל וארייה


על השיטה

שיטת מונטסורי היא משיטות החינוך המובילות והמתקדמות בעולם, שהוכחה ככזו המגדלת אנשים ערכיים, יצירתיים, עצמאיים ופורצי דרך. בין האישים שגדלו על ברכיה ניתן למצוא את מקימי גוגל, אמאזון, אומנים, סופרים, ספורטאים ומובילי דעה ברחבי העולם.

שיטת מונטסורי נולדה בעקבות תהליך ארוך של עבודה עם ילדים, מחקרים ותצפיות שערכה דר מריה מונטסורי (1870-1952), ילידת איטליה, רופאה ואשת חינוך פורצת דרך.

מונטסורי מצאה כי ילדים הם סקרנים וחקרנים מטבעם, וזקוקים לסביבה ידידותית, מופחתת גירויים ומותאמת לצורכיהם, על מנת לממש את הפוטנציאל הגלום בהם. לגישתה, ילדים הם בעלי הנעה פנימית (המושתת על תקופות רגישות לפיתוח יכולות מסויימות) ויכולת טבעית אגבית ללמוד, שמביאות אותם לגשת למה שמעניין אותם ועונה על צרכיהם ההתפתחותיים, הרגשיים, הגופניים, החושיים, החברתיים והאינטלקטואלים.

על המבוגר להנחות ולהכווין בלבד, תוך שהוא מכין עבור הילד סביבה המקדמת את תהליכי הלמידה הטבעיים. המבוגר מתצפת על הילד, לומד להכירו ומאפשר לו למידה תוך כדי תנועה, מתוך חוויה חושית, עם אפשרות לטעות ולתקן בכוחות עצמו, עצמאות, מרחב אישי וחופש בחירה, זאת, על מנת לחזק את היצירתיות שבו, את האמונה ביכולותיו הוא ואת ההכוונה הפנימית שלו.

אחד מהעקרונות החשובים של השיטה הינו חשיפת הילדים לעולם האמיתי והקניית כישורי חיים, יכולות יום יומיות כמו ניקיון, עריכת שולחן, בישול, טיפוח עצמי, טיפול ושמירה על הסביבה, זאת כדרך לפיתוח כישורי מוטוריקה גסה ועדינה, לתרום ליצירת סדר ויופי בסביבתם ולחזק את עצמאותם ותחושת המסוגלות שלהם.

שיטת מונטסורי שמה דגש על פיתוח האינדיווידואל לצד יכולות ורגישויות חברתיות. חינוך לשלום, לקהילתיות, לערבות הדדית, ללמידה זה מזה מתוך כבוד וללא תחרות ולשמירה על הטבע והסביבה, עולם החי, הצומח והדומם, מתוך הבנה כי לכולנו תפקיד במארג העדין של היקום.

חינוך מונטסורי מהותו לא רק הקניית ידע ומיומנויות אלא הנחת יסודות יציבים ועמוקים לעתיד, עליהם יבנו הילדים את עולמם.

הרשמו לקבל עדכונים ומידע חשוב לגבי מוצרים חדשים וסדנאות קרובות.