דברו איתנו:

על מונטסורי

שיטת מונטסורי היא משיטות החינוך המובילות והמתקדמות בעולם, שהוכחה ככזו המגדלת אנשים ערכיים, יצירתיים, עצמאיים ופורצי דרך. בין האישים שגדלו על ברכיה ניתן למצוא את מקימי גוגל, אמאזון, אומנים, סופרים, ספורטאים ומובילי דעה ברחבי העולם.

שיטת מונטסורי נולדה בעקבות תהליך ארוך של עבודה עם ילדים, מחקרים ותצפיות שערכה דר מריה מונטסורי (1870-1952), ילידת איטליה, רופאה ואשת חינוך פורצת דרך.

מונטסורי מצאה כי ילדים הם סקרנים וחקרנים מטבעם, וזקוקים לסביבה ייעודית, מופחתת גירויים ומותאמת לצורכיהם, על מנת לממש את הפוטנציאל הגלום בהם. לגישתה, ילדים הם בעלי הנעה פנימית (המושתתת על תקופות רגישות לפיתוח יכולות מסויימות) ויכולת טבעית אגבית ללמוד, שמביאות אותם לגשת למה שמעניין אותם ועונה על צרכיהם ההתפתחותיים, הרגשיים, הגופניים, החושיים, החברתיים והאינטלקטואלים.

על המבוגר להנחות ולהכווין בלבד, תוך שהוא מכין עבור הילד סביבה המקדמת את תהליכי הלמידה הטבעיים. המבוגר מתצפת על הילד, לומד להכירו ומאפשר לו למידה תוך כדי תנועה, מתוך חוויה חושית, עם אפשרות לטעות ולתקן בכוחות עצמו, עצמאות, מרחב אישי וחופש בחירה, זאת, על מנת לחזק את היצירתיות שבו, את האמונה ביכולותיו הוא ואת ההכוונה הפנימית שלו.

אחד מהעקרונות החשובים של השיטה הינו חשיפת הילדים לעולם האמיתי והקניית כישורי חיים, יכולות יום יומיות כמו ניקיון, עריכת שולחן, בישול, טיפוח עצמי, טיפול ושמירה על הסביבה, זאת כדרך לפיתוח כישורי מוטוריקה גסה ועדינה, לתרום ליצירת סדר ויופי בסביבתם, ולחזק את עצמאותם ותחושת המסוגלות שלהם.

שיטת מונטסורי שמה דגש על פיתוח האינדיווידואל לצד יכולות ורגישויות חברתיות. חינוך לשלום, לקהילתיות, לערבות הדדית, ללמידה זה מזה מתוך כבוד וללא תחרות ולשמירה על הטבע והסביבה, עולם החי, הצומח והדומם, מתוך הבנה כי לכולנו תפקיד במארג העדין של היקום.

חינוך מונטסורי מהותו לא רק הקניית ידע ומיומנויות אלא הנחת יסודות יציבים ועמוקים לעתיד, עליהם יבנו הילדים את עולמם.

מונטסורי בייבי מציעה להורים ואנשי מקצוע קורסים, הדרכות וייעוץ בשיטת מונטסורי.

מעוניינים? השאירו פרטים כאן

c0966010-073e-11ec-9054-f39e6b14210a

הרשמו לקבל עדכונים ומידע חשוב לגבי מוצרים חדשים וסדנאות קרובות.